ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 26-02-2006 20:39


> SBSky su co? (maju presne vymedzenu oblast, kde a kedy
> mozu naslie pouzit,
To je presne ten problem, MAJU VYMEDZENU OBLAST. Mafia ju vymedzenu NEMA (lebo z definicie porusuje zakon). Preto je to nerovny boj. Aj policia musi dodrzovat zakon, ma sice viac privilegii, ale je to len to iste v ruzovom.

>> (vyhodit do luftu kasino)
>To sa deje aj teraz ...
Ale len medzi dvomi stranami, ktore su ochotne porusit zakon. Bezny obcan to nespravi. V anarchokapitalizme mozno aj hej.

>> (zisk z vyuzitia nasilia)
> Zalezi pre koho.
Pre nikoho, D, pre nikoho. Cely zisk na iniciacii nasilia je zalozeny na tom, ze efektivne sa braniacich obeti je velmi malo. Akonahle sa v anarchokapitalizme najde zopar nasranych ludi, tak mozu mafii sposobit velmi jednoducho znacne skody, bez obavy, ze ich potom da policia do vazenia. A ked bude mat mafia straty, nebude z coho platit vyholenych a ma po vtakoch.

Paradoxne sa teda prave existencia policie javi branit efektivnemu boju proti mafiam ;-).

> Je to presne z hladiska motivacie ako dnes.
Vobec nie.

Teraz sa mafia prakticky nemusi obavat obrany obeti, len konkurencie a policie(ktora hra podla pravidiel). Naopak obete su obmedzovane obomi a musia sa snazit nejako z toho vybalansovat.

V anarchokapitalizme by sa mafia musela obavat kazdeho, aj konkurencie aj slusakov, ale tito uz nemusia dodrziavat ziadne pravidla. Obete mozu koncentrovat na zlych a nemusia balansovat.

V anarchokapitalizme ma teda mafia mozno vacsie lepaky ako slusny clovek teraz ;-).

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group