ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 26-02-2006 13:45


Tvrdim predsa, ze tieto dva prava tam nemozu byt spolu. Dalej tvrdim (tiez uz po neviem kolky krat), ze samotne pravo zabit (ak predpokladame, ze pravo na zivot tam nebude) sa vyluci tym, ze vyzdauje specialne pravo zaviest pravo inicializacie nasilia, co je taksito porusenie rovnosti prav - prisvojuje ho iba ten, kto sa rozhodne nasilie iniciovat. Vsak si to konecne predstav, ako by sa to muselo udiat v skutocnosti.
Predstav si, ze najprv prava nepozname. Nejaky nasilnik pride k tebe a chce ti do chrbta zatat sekerou. Neprisvojuje si nahodou automaticky specialne pravo - urcit, co je to pravo? Samozrejme ze prisvojuje.
Pravo na zivot vypliva uplne prirodzene z rovnosti prav. Nikto ho nesmie ale hlavne ani nemusi inicializaciou ziadneho nasilia vymahat a nastolit. Medzi slusnymi mierumilovnymi ludmi je automaticky pritomne. Mozu ho akurat nasilim branit, ak ho niekto porusi.
A prave naopak, mna na rozdiel od teba vobec nenapadlo, ze by si mohol uvazovat o pravnom systeme, kde je kontradikcii pravnych noriem. Vsak rovnost prav ziadnu kontradikciu, ktoru ty tak vytrvalo spominas neumoznuje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group