ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 26-02-2006 13:20


"Ak tam ma platit pravo na zivot pre kazdeho, tak nemozeme zaviest pravo zabit pre kazdeho."
Ale predpoklad prava na zivot si pri kriteriu rovnopravnosti, ktore povazujes za dostatocne zo zaciatku nikde nespominal. Tvrdil si, ze nejako z rovnopravnosti vypliva. Nevypliva.
"Pravo na zivot" je obrazom
druheho kriteria, teda obmedzenia konania tam, kde dochadza ku vstupeniu do slobody ineho. Ci to pravo je priznane vsetkym alebo take pravo neexistuje, stale to nie je pravny system v sulade kriteriom rovnopravnosti. Takze rovnopravnost ako kriterium v nijakom zmysle nestaci. Nepodsuvaj sme protirecivost pravnych noriem ako nejaky argument, poviem to asi 4ty krat odkedy si tym zacal argumentovat. Ani ma nenapadlo, ze by si mohol uvazovat o pravnom systeme, kde je kontradikcii pravnych noriem.

Urcite je to ako vravis. Ale kludne rozved, v com sa "spravam ako male detsko" a "v com klamem"?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group