ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 25-02-2006 21:44


"A kto povedal, ze obmedzenia, ktore implicitne vyplivaju z rovnosti prav nemozu byt explicitne v pravnom systeme"
Ziadne obmedzenia v zmysle tych ktore menujes(Pravo na zivot, zdravie a majetok su predsa sucastou rovnosti prav) z poziadavky na rovnost prav nevyplivaju. Ostatne, vobec si ich spociatku nespominal, ak ked som Ta upozornil na druhe liberalne kriteriu o obmedzeni konania tam, kde vstupuje do slobody ineho.
Pravo ublizovat niekomu inemu je naplnenim rovnosti prav pokial ho ma kazdy. Taketo pravo nie je v rozpore s poziadavkou na rovnost prav.

"Tvoje kable zjavne prisliapol nejaky hrubokozec."
Ano musel. Inak by som predsa musel pochopit tvoje tvrdenie, ze rovnake pravo niekomu ublizit, priznane kazdemu, je v rozpore s jedinym kriteriom na pravny system - na rovnost prav - ktore si kladol a ze to nie je tak, ako som tvrdil, ze ziaden konflikt tam nie a ze treba dalsie kriterium, ze obmedzenia konania tam, kde vstupuje do slobody inych.(co je stary liberalny koncept a stara liberalna vyhrada)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group