ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-02-2006 21:12


"Demokracia chrani volny trh ale samozrejme existuje riziko, ze pomocou demokratickych institucii sa ho podari niekomu povalit(ale to sa uz potom nebavime o demokracii). Demokracia stavia elementarne vychodiska pre slobodny trh, zacnime napr. potlacanim sukromneho nasilia na riesenie konfliktov medzi jednotlivcami, ktore stavia obe strany vymeny bez ohladu na donucovacie prostriedky ktorymi disponuju plus minus do rovnakej vyjednavacej pozicie. Ochrana sukromneho vlastnictva. Riesenie extrenalit. atd."

To su mi teda pekne nezmysli. K negativnym dopadom demokracie na ekonomicku slobodu netreba ist k "rakusanom", staci si nastudovat skolu verejnej volby. Ta o tom tiez vypoveda.

Naozaj ma nenapada ziadny sposob akym demokracia ochranuje sukromne vlastnictvo. Mohol by si tie sposoby specifikovat? Na kazdom kroku vsak demokracia vlastnicke prava potlaca. A to takmer na kazdom rokovani narodnej rady.

Externality by tiez vyriesil lepsie trh, prave pomocou sukromneho vlastnictva. Ale nemoze, lebo napr. rieky su vo vlastnictve statu. A k tomu nasiliu - aky je rozdiel medzi jednym monopolnym vypalnikom a desiatimi vypalnikmi???


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group