ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 25-02-2006 20:47


Ano, podobne sa volakedy tvrdilo, ze zdrojom vsetkeho zleho je prehnity demokraticky stat a kapitalizmus a ze ich treba oba povalit. Ze demokraticky stat je prostriedok na okradanie, tyraniu(a on aj do istej miery bol) a ze ho treba odstranit a nastolit novy ekonomicky system, ktory determinuje vsetko, od moralky az po blahobyt. (nemavali sice jadrovymi zbranani, ktore ked ziska jednotlivec - presvedceny anarchokapitalista, ako kdesy navrhujes, vsetci mu budu musiet dat pokoj a on da samozrejme, mierumilovna to dusa, pokoj vsetkym ostatnym. Mavali revoluciou a mocou ktoru ma ziskat uvedomely proletariat, ktory dotiahne spolocnost az ku branam raja na zemi(ale pravda je taka, ze to "jadrova zbran" bola)
A co ukazala historia? Nic, teraz su tu ich kamosi s podobnymi tezami, tiez antagonisticky naladeni voci demokracii, ktoru treba povalit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group