ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 25-02-2006 16:17


Urcite to len hras, neverim, ze by si bol az taky hlupy.

Kvoli vagabundom mame momentalne silove presadzovanie poriadku a vynucovanie dodrzania zmluv, a obe robi monopolne stat. V anarchokapitalistickom usporiadani sa nachadza aj poriadok aj vynucovanie zmluv, ale nema na ne stat monopol. Skratka sa utvori tolko poskytovatelov, kolko bude pozadovat trh. Kolko ich konkretne bude, a ako efektivne to bude fungovat, o tom sa pochopitelne da diskutovat. Nie je vsak vobec dovod sa domnievat (ako mylne prezentujes), ze predpokladom tohto systemu je neexistencia darebakov (podobne ako zrusenie monopolu na telekomunikacie nepredpoklada, ze nikto nechce telefonovat, najneskor teraz musi byt absurdnost tvojho tvrdenia evidentna) a ze taky system bude konvergovat k monopolu.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group