ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-02-2006 12:17


clivia, v roku 1978 napisal Hayek svoju knihu Denationalization of Money a odvtedy sa na temu free bankingu popisalo vela. Uz v tej Hayekovej knihe je vysvetlenych vela problemov a ako by mohli byt riesene.

Je to velmi zaujimava tema. Podla Hayeka by taketo sukromne bankovnictvo viedlo dokonca k odstraneniu cyklickych kriz v ekonomike. Na www.libinst.cz je o tom vela zaujimavych a obsirnych textov.

Mozno sa free bankingu postavia do cesty nejake nepredvidatelne problemy, ktore cely projekt zmrazia, nie je napr. jasne, ci by cely projekt fungoval aj s nekrytymi peniazmi, alebo len pri naviazani na nejaky komoditny standard.

Ale treba o tom diskutovat, lebo prave cez tie nekryte peniaze, ktore pouzivame, je nasa civilizacia velmi zranitelna.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group