ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 25-02-2006 3:35


a) Takze ak zlodej lupi s tvrdenim, ze si chrani "pravo" na svoj zivot napr. aby nezahynul od hladu, tak sa mu nemam vzpierat, lebo by to bolo na ukor jeho prav? A preco nerozsirit podobne strelene naroky na vsetky prava, co povies? Ak si niekto nemoze dovolit kulturu, nech si na nu ulupi. Niekto nemoze zit bez nabozenstva. Alebo si nevie predstavit prezitie spolocnosti ak sa povolia homosexualne zvazky, lebo co ak sa vsetci rozhodneme zit v takom zvazku a spolocnost vyhynie? V com sa to lisis od podobnych bigotov? Ze ty potrebujes ochranu? A pred kym? Pred podobnymi zlodejmi? Well, tak ja tiez potrebujem ochranu a armadu proti takym ako si ty. Koho mam orabovat?
b) To su priem neskutocne nezmyaly. Takze "anarchokapitalizmus" (ak chces libertarianstvo) je na pricine kazdej diktatury? A kde v realite sa prosim ta kedy vyskytoval? Akonahle sa ludia rozhodnu zit spolu slobodne iba na zaklade dobrovolnosti, tak podla tvojej inzidnej logiky, dogmy a netestovatelnej hypotezy zapricinia diktaturu pre niekoho ineho? Ako to oni konkretne zapricinia? Podla bodu a), ze sa mu neposkladaju na ochranu? A kde si zase prisiel k tej bigotnej dogme, ze je povinnostou kazdeho postarat sa o ochranu niekomu inemu? To ta osvietil nejaky panbozko? V com sa lisis od tych, ktori tvrdia, ze riadit sa desatorom je tvoja povinnost? Ty im predsa tiez rovnako ohrozujes slobodu zit v krestanskej spolocnosti a chces ich nutit zit v spolocnosti porusovania ich dogiem.
P.S. Anarchokapitalizmus si uz predsa spomenul aj ty. Nehovoriac o tom, ze ty ustavicne miesas do "symbiozy" kapitalizmus a demokraciu, ktore su tiez v protiklade.
P.S.2 Preco by sa mali rozpustit? Ved ty aj so svojou sektou - "demokratickou" vacsinou si mozete aj nadalej a radi pestovat svoju demokraciu alebo aj komunu. Staci ak k tomu nebudete nikoho nutit nasilim. Ta nasa mensina sa uz bude musiet nejako prehryzt.:-)
P.S.3 S radostou si posluzim. Ked si si podaval libertarianov, tak si nebol taky citlicy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group