ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 25-02-2006 1:41


Peter, a co podla Teba nechapem? A co ked nesuhlasim prave preto, ze chapem a co ked som uz vynalozit dost usilia aby som pochopil?

Ked marxista hovori o komunizme a niekto mu oponuje v zmysle, ze to nemoze fungovat, hovori o tom, ze tomu nerozumie. (toho marxistu uvadzam ako priklad toho, co tu je vo vseobecnosti odmietane). No nerozumie, lebo vacsina normalnych ludi reflektuje to, co navrhuje do realnej spolocnosti, medzi realnych ludi tak ako ich pozna, takych, aki ludia okolo neho su. Marxista to maluje na utopistickej spolocnosti, ktora raz niekedy musi urcite predsa vzniknut( a) evoluciou alebo b) revoluciou ako urychlovacom).
Aky ekonomicky system, taka moralka. Kapitalizmus zanikne a prave vtedy, ked sukromne vlastnictvo vyrobnych prostriedkov strati zmysel, zanikne zdroj prirodzeneho antagonizmu medzi jednotlivcami, plytke zaujmy kapitalizmu sa stanu iracionalne a vsetko bude splapat ako hodinky. Ludia budu respektovat spontanny poriadok. Nikto nebude mat zaujem nikoho osklbavat. Od otrokarstva(ako ekonomickeho systemu), cez feudalizmus a kapitalizmus az ku demokracii. Od menej slobody k viac slobode. Od mnohobozstva k ateizmu.

Ked anarchokapitalista hovori o anarchokapitalistickej spolocnosti casto oponuje tym, ze druha strana tomu nerozumie. No nerozumie, lebo vacsina normalnych ludi reflektuje to co navrhuje do realnej spolocnosti, medzi realnych ludi tak ako ich pozna, takych, aki ludia okolo neho su. Anarchokapitalista to maluje na utopistickej spolocnosti, ktora raz niekedy moze nejako vzniknut(a) evoluciou alebo b) zatial nemaju odvahu az na nejake vynimky navrhovat, zostavaju zvacsa v kaviarenskej pozicii, ked absolutne zavrhuju demokraciu ale ponukaju anarchokapitalizmus, ale nemaju predstavu o tom, ako docielit anarchokapitalizmus, resp. kedy sa raci dostavit).
Aky ekonomicky system, taka moralka. Demokracia zanikne s nou aj mechanizmus na okradanie sikovnej mensiny mensiny vacsinou, zanikne zdroj prirodzeneho antagonizmu medzi jednotlivcami, plytke zaujmy demokrata,socialistu sa stanu iracionalne a vsetko bude splapat ako hodinky. Ludia budu respektovat spontanny poriadok, prirodzene sukromne vlastnictvo. Nikto nebude mat zaujem nikoho osklbavat a nebude mat na to ani sposob. Ludia sa budu organizovat dobrovolne, dobrovolne zabezpecovat bezpecnost. Ale naco? Lebo ked nebude zaujem zneuzivat donucovaciu moc, aplikovat nasilie, tak sukromne armady budu zbytocne, pred cim by mali chranit a ak bude taky zaujem, tak to skonci v nejake forme "statu", diktatury.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group