ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 25-02-2006 1:17


Poriadok = vymedzenie vztahov medzi jednotlivcami. Ciastocne je dane formalnymi pravidlami ale zvacsa sponatannym respektom voci nepisanym pravidlam(teda tym aki ludia su). Lenze tie pisane pravidla a monopol nasilia pod demokratickou kontrolov na ich vynucovanie tu nie su pre tych, ktori ich zaujem maju dodrziavat a to je zvacsa ak nie su nezmyselne, vacsina, ale pre tych druhych.
A ak si niekto mysli, ze sa nikdy nenajde clovek ktory by mal zaujem porusit nepisane pravidla, poslapat niekoho slobodu, pouzit voci niekomu nasilie tak zrejme jedine spriaznene duse najde medzi vedeckym komunizmom. A ak si mysli niekto, ze problemy vyriesi koncentracia donucovacej moci v sukromnych rukach, tak nech si urobi exkurziu "podsvetim" niektoreho z vacsich miest.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group