ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 25-02-2006 1:10


Ja som nic pausalne neodsudil. Mozes si precitat v starsej diskusii s jgaltom ako sme sa dopracovali az sem.

"principialne slobodnejsej spolocnosti sa da dostat postupnou evolucnou cestou."
K slobodnejsej alebo utopisticky slobodnej? A dobre sam vies, ze nie vsetci libertariani tak ako marxisti su ochotni cakat na Godota.(nezmyselne cakanie na nieco co aj tak nepride)

"Namiesto zavadzania nezmyslu, menom euro, ktoreho pravidla najsilnejsi hraci nedodrziavaju, sa mali sprivatizovat existujuce narodne meny a ich paralelne vyuzivanie malo byt umoznene na celom uzemi Unie. "

Namiesto "zavadzania nezmyslu menom euro" sa mal zaviest zlaty standard.

"sukromne rozhodcovske sudy"
Existuju aj dnes a nic nebrani ich vzniku, je to zalozene na dobrovolnosti oboch stran podriadit sa rozsudku. To co navrhuju anarchokapitalisti su vsak sukromne sudy, ktore nahradzaju uplne dnesny sudny system.

"sukromne vaznice"
v akom zmysle sukromne, to tiez treba povedat najpr.
Inak len novy sposob ako zase nalievat kamosom cez sukromne vaznice prachy.

"ale niekde na svete ich poskytuje naopak sukromny sektor..."
Co sukromne rozhodcovske sudy? A co je na tom take prevratne? Externalizovanie vaznic? Opat nic prevratne. Stale sa pohybujeme v demokratickom state.

"anarchokapitalizmus znamena absenciu statu, nie absenciu poriadku."
Samozrejme, stavajuci demokraticky poriadok bude nahradeny nejakou formou diktatury, teda pravidiel danych nasilnejsim alebo ich skupinou alebo sa to opat podari zvratit na demokraciu. Esteze moja uvaha nie je aktualna a nemaju to ako uskutocnit. A pre tych co chcu cakat, nech cakaju a nech to neponukaju a dnes aplikovatelne realne riesenie, ktore vzdy ponukaju ked kritizuju realne zlyhania realnej demokracie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group