ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: romco
pridané: 24-02-2006 21:49


ano lebo ten pojem je nepouzitelny, preto som ho spomenul.

prave preto ze v jednom vreci sa ocitaju dostavby divadiel, registrovane partenrstva, pravo na obciansku spolocnost ale aj pravo na vzdelanie. sam si to nazval koniny- podla mna je konina davat tieto veci dokopy a spolu ich hodit cez palubu.
(mimochodom reg.partenrstvo a dostavba divadla nie je pravo, ale to je tvoja vec ze pouzivas slovo pravo v nejakom pre mna velmi sirokom zmysle slova.)

preto spomenuty boj proti humnarightizmu,
ak je to teda boj aj proti 2 generacii ludskych prav, je aj bojom proti pravu na obciansku spolocnost alebo pravu na vzdelanie. co je pomerne az totalitne znejuci boj ;)

preto som to pouzil pri tomto clanku...

a vobec, hlavne je aby bielorusi obciansku spolocnost dosiahli, to ze to zaradujes do tej ci onej generacie a zakomponuvavas to do tvojho videnia sveta je skor na skodu ako na osoh... ale to je jedno.

maj sa a s pozdravom romco

p.s. ja som tomu inemu clanku pochopil, preto som to spomenul ;) len zaslepenost nemusi byt vlastnostou len krestanskych fundamentalistov;)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group