ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 24-02-2006 21:06


Generacie ludskych prav, vyborna konstrukcia..(myslis napr. vyhradu svedomia?)

Registrovane partnerstvo nie je pravo, ale institut(neviem, Ty si aspirujuci pravnik, tak mi to skus konecne vysvetlit), jeho cielom je odstranit prekazky kladene existujucimi zakonmi. To ze za tym vidis sprisahanie "buzeranotov"(Tvoje slovo), cez ktore sa snazis vytvarat dojem nejakeho ohrozenia, je len Tvoj problem.
Prosim Ta uz preukaz:
a) na ukor koho ide zavedenie tohoto institutu
b) komu zavedenie tohoto institutu vstupi do slobody, komu ublizuje?
c) co ziadaju, o com sa neda hovorit ako o odstraneni
prekazok vytvorenych stavajucou legislativou, co je priznane aj bezdetnemu paru?

Dokazove bremeno, viem, ze sa opakujem, ale aj Ty sem podsuvas Tie iste myslienkove stereotypy, je na tych, ktori kladu prekazky ludskemu konania resp. snazia sa konzerovat existujuce obmedzenia, aby dokazali resp. zdovodnili ich opodstatnenost.

Takze, dajme si konkretne. Preco sa nemoze partner o partnerovom zdravotnom stave informovat v nemocnici?
Ake je zdovodnenie takejto prekazky kladenej tym dvom jednotlivcom, ktorych vztah je blizky a su ho ochotny zastresit instituciou.(a zaplatit samozrejme administrativne poplatky s tym spojene).
Verim, ze sa dockam konecne argumentov, alebo aspon toho, ze prestanes stale podsuvat hentie tvrdenia podfarbene, zatial si ma nijako nepresvedcil, len svojim nepriatelskym citenim voci homosexualom. Verim, ze ma presvedcis o vecnosti Tvojho postoja.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group