ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

Ako dalej ?
autor: liberal
pridané: 28-05-2004 15:06


Lukaš –
Perfektny clanok. Lenze :
Zaujme hlavne tych, ktori su zorientovani. Pravicova liberalna teoria je vsak prilis tazko pochopitelna pre etatistickych laviciarov , nikdy ju neprijmu . A pre populistov je absolutne neprijatelna. Problem teda nie je v skumani takejto teorie, ale v jej sireni. Taketo diskusie na internete su perfektnym mozgovym relaxom, ale svojou sirkou zaberu su pre realny zivot neucinne. Pravicovych liberalov je velmi poriedko , takto citiaci a mysliaci clovek ( hlavne ak nezije v Blave ) je duchovne izolovany. Asi by bolo uzitocne hladat formy , sposoby, ako tuto teoriu sirit , ako zjednocovat podobne mysliacich.

Vcera som sledoval Pod lampou na temu Socialna politika v kapitalizme. Š.Hrib ma evidentne problem zohnat na diskusiu spickovych diskutujucich. Alebo to robi kvoli “vyvazenosti” diskutujucich ? Ak nepride ktosi priamo z prispievatelov Domina , tak mi pripada ( v najlepsom pripade ) ako rozmyslajuci pubertak . V horsom pripade ako laviciar s primrznutou pubertou. Vcera Zajac vysvetloval velmi vystizne absurditu lavicovych postupov , ale pre laviciarov to bolo nepochopitelne.
Lukas – Ak sa slovenski pravicovi liberali nepozviechaju a nenajdu ucinnejsie formy posobenia na verejnost, skoncime biedne. Aj na tejto webstranke su takto mysliaci skor vynimkami..
CO S TYM ???????


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group