ISSN 1335-8715

19-02-2006   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Interrupcie z pohľadu európskeho a amerického práva

Vo svojej krátkej štúdii sa venujem problematike potratov z pohľadu európskeho a amerického práva. Téma interrupcií je veľmi háklivá a emotívna. V práci neriešim morálne a spoločenské dôsledky potratov, ale analyzujem tento problém z pohľadu legislatívneho. Na základe právnych podkladov dokazujem napríklad to, že známy spor Roe vs. Wade fakticky nevychádza z Ústavy USA a že Európsky dohovor nehovorí o žiadnom práve na interrupcie.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: jednokto
pridané: 20-02-2006 10:54


tato, neziadam pohreb u amputovanej ruky, lebo ta ma ten isty geneticky kod ako ten, komu ta ruka bola odnata/odtrhnuta/odtata.

Placenta vsak ma iny, jedinecny geneticky kod, ktory sa lisi od matkinho genetickeho kodu. TO je rozdiel od odtatej ruky, nie? Nuz keby sme isli smiesnou logickou linkou, ze agrumentom je geneticky kod, tak aj placenta by sa mala pochovavat.

opakujem, cloveka nemozes definovat IBA na zaklade jedinecneho genetickeho kodu. JEDINECNY geneticky kod nie je dostatocnym predpokladom, aby si zadefinoval cloveka. Lebo ak by sme isli tymto vykladom, tak by si nemal problem zmasakrovat klon cloveka alebo svoho brata - jednovajecne dvojca, lebo podla teba to nieje clovek, lebo nema jedinecny geneticky kod.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group