ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Tatovi na 11-02-2006 10:09
autor: D
pridané: 19-02-2006 3:43


Ty si hodnotil schopnost postarania sa o dieta z pozicie pozorovatela. Z tohoto pohladu nevies, ale na zaklade skusenosti vies urobit predpoklad, ci a ako sa moze zmenit vztah matky a dietata, ked sa narodi.(Keby sa to "nedalo",v tom zmysle ako bola vyhrada formulovana, tak posudky pre manzelov snazaciach sa osvojich si dieta, su zbytocne a zle...ako mozeme vediet?).
Ale objektivnym prvkom vztahu matky a dietata(resp. buduceho dietata) je prave ten zaujem podstupit potrat. Nepotrebujeme rozhodovat z pozicie tretej osoby, ten potrat resp. zaujem ho podstupit je "vyriesenim/naplnenim" toho vztahu samo o sebe.

"Konkretne, ak muz nezodpovedne bude oplodnovat ktorukolvek zenu (hoc s jej suhlasom), ale povie, ze nie je schopny sa o dieta postarat poradi jej potrat zbavuje sa zodpovednosti za jeho buducu dusevnu i materialnu podporu ."
Tomu ze sa zbavuje "dusevnej podpory" nezabranis ani ked sa postavis na hlavu. Aby sa nemohol zbavit materialnej "zodpovednosti" si mozes vynutit, v zaujme dietata samozrejme, zakonom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group