ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

LIPSIC V BOXE
autor: jednokto
pridané: 15-02-2006 10:24


Neviem preco ako jediny konkretny priklad uplatnovania tejto zmluvy vedel Lipsic povedat to, ze zamestanec sa dohodneso zamestnavatelom o tom, ze napriklad nebude pracovat v nedelu. Predpokladam, ze obdobnu dohodu asi Lipsic predpoklada aj v pripade, ked sa zamestnavatel a zamestnanec dohodnu, ze gynekolog nebude predpisovat antikoncepciu.

Pokial hovorime o dohodach medzi zamestnancom a zamestnavatelom, nechapem, ako pravnik nie celkom dobre chapem, naco je potrebna zmluva s Vatikanom, nakolko tieto dohody sa predsa mozu dohodnut uz teraz. Politicke dovody velmi dobre chapem, KDH chce mat odfajknutu nejaku tu aktivitu, ktora dobre vyzera v ociach ich volicskej zakladne. Ale co noveho konkretneho prinesie zmluva po pravnej stranke pre zamestnavatela apre zamestnanca, najma v pripade, ak by sme prijali Lipsicov argument, ze nie je vykonatelna, tak to nam nevedel povedat nikto, ani Lipsic. Lipsic vedel povedat akurat tu mantru o dohode - ale ved na tuto dhodu nepotrebuje firma a jej zamestnanec zmluvu s Vatikanom, teda tu zmluvu s Vatikanom asi treba na nieco ine - ale na co, to nevie asi ani jej pradkladatel, alebo nam to nechce povedat :)

co vy na to?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group