ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: poznamka po funuse
autor: jednokto
pridané: 13-02-2006 16:38


nerozumies modernemu umeniu? tak to si fakt blb :) ..ukaz mi hociaku modernu mazanicu (naprklad pred casom som videl styri krvave smuhy na platne zprava hore do lava dole, na pozadi boli rozpatlane zelene geometricke obrazce a stylizovna hlava kona - volalo sa to Velka Pardubicka hehe) a ja ti o nej budem 15 minut fundovane hovorit, o pocitoch umelca ktoreho k tomu viedli, o dusevnych poryvoch, ktore v momente tvorby drasali jeho dusu, a to vsetko bez toho, ze by som co i len vedel meno autora.. a pokial si nastudujem slovnik cca 50 odbornych a modernistickych vyrazov, nemam problem ist robit vytvarneho kritika moderneho umenia a na vernisazach budem ohurovat s drinkom v ruke mlade kozy, co neberu na hokejistov, ale mlade sojky, co beru na intelektualov (hypoteticky, :) ved som uz slubil vernost inej ). . a keby som bol fakt dobry, tak presvedcim aj toho autora, ze to, co si on mysli o diele, je hlupost, lebo v case tvorby bol spity alebo zdrogovany a nepamata si to, ale ja to viem uuuuplne presne :)

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group