ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Brano a Homília
autor: jednokto
pridané: 13-02-2006 15:49


tato, ta tvoja prva veta je ako z citanky pre anarchostov :). Ved podla predstav statu zijes vo vsetkych veciach, ktore ti stat predpismi (hoci aj technickymi normami) "anucuje". Mna prekvapuje, ze preco si uz davnejsie nevystupil s tym, ze preco teba stat nuti mat 220 V v zasuvke, ked ty tamchces mat ine napatie... Tato predstava statu ta nuti kupovat si iba vyrobky, ktore idu na 220 V, alebo ta nuti si kupovat adaptery.

Ta tvoja druha veta je sprostost, prepac,vylozena sprostost. Ako stat nuti niekoho studovat nieco, co nechce? Ako ho nuti inde pracovat? (viem si predstavit filozoficku debatu, ze preco stat zakonom ustanovuje, ze pravnika moze robit iba absolvent prava, alebo lekara absolvent mediciny, ale som si isty, ze ty si o inom chcel). Aky zakon mas na mysli, ktory moze porusovat pracovne zluvy a dohody?

A co to je MEGA stat? ako sa odlisuje od statu?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group