ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Brano a Homília
autor: jednokto
pridané: 13-02-2006 15:39


Ak sa niekde nerobia potraty, lebo tak nechce riaditel - taky riaditel kona v rozpore so zakonom. Nie veduci zariadenia ma pravo povedat, ci sa unho budu alebo nebudu robit potraty, ale podla dnesneho stavu KONRKETNY lekar ma pravo povedat, ci ON urobi tenpotrat. teda ked sa najde jeden lekar na pracovisku, co je ochotny urobit ten potrat, tak oficialne sa veduci zariadenia moze postavit aj na hlavu a nezabrani mu vykonat legalny potrat. Ina vec je ta, ze niektori zamestnanci vo veducich poziciach v statnom zariadeni maju pocit, ze ide o "ich" podnik a ze oni mozu kludne vstupovat a menit tie veci, ktore priamo urcuje stat - viem ze realita je taka, ze keby nejakemu "presvedomitemu" primarovi podriadeny lekar predsa len vykonal na pracovisku legalnu (LEGALNU) interrupciu, "presvedomity" primar si uz najde nieco, aby ho vysackoval zo "svojej" kliniky, hoci nie je jej majitel. Clovek musi byt fakt blby, aby sa zamestnal niekde, kde sa niecoma robit, ale sa nerobi "lebo to riaditel nechce".

obsah pracovnej naplne v statnom zariadeni (bud celkom,alebo z vacsej casti) je dany v prvom rade zakonmi a internymi predpsmi, pri podpise pracovnej zmluvy pochybujem ze riaditel nemocnice ma pravo ti do pracovej zmluvy napisat, ze toto alebo hento z pracovnej naplne (inak standardizovanej pre rozne profesie a pre rozne zaradenia) nemusis vykonavat. Je to logicke - stat je majitel "firmy" a on stanovi, co sa v nej bude robit. Ak aj niekto ustne povie, ze toto netreba robit, kto sa na to spolieha,je pablb.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group