ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Brano a Homília
autor: Braňo Sepeši
pridané: 13-02-2006 12:56


"chyba apel a ludi, aby si zodpovedne premysleli, na co sa zavazuju a aby sa zaazovaliia na to, co su ochotni plnit :)"
Ja si myslím, že z tohoto sa umelo robí strašiak. Samozrejme ľudia zvažujú, čo chcú plniť a čo nie. Nikto sa nebude silou mocou hrabať tam, kde od neho imeratívne chcú veci v rozpore s jeho svedomím. Rozhodne sa o to pred podpisom pracovnej zmluvy zaujímajú. Ale ak už niekde v zamestnaní sú a ich šéf si vymyslí, niečo proti ich svedomiu, nie sú odrazu nijako chránení. Proste im šéf povie, ak sa vám nepáči, "táhněte".
A pokiaľ ide o ambície, ja som presvedčený, že ľudí, ktorí si chcú uplatniť výhradu svedomia ani len nenapadne orientovať sa na profesie, ktoré sú s ich svedomím v rozpore. Je úplne jasné, že vegetarián sa nebude môcť dočkať, kým sa stane mäsiarom, aby si mohol uplatniť výhradu svedomia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group