ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: TKKBS
autor: jednokto
pridané: 13-02-2006 12:32


1 - ano. pokial KDH nedalo ponuku, nebol ani dopyt po tomto medzi pospolitym ludom.Pospolity lud vie, ze ked sa na nieco zaviaze, ma to plnit. KDH im dava moznost, ako sa niektorym veciam beztrestne vyhnut a odelo to do vzneseneho havu slobody svedomia. Je jasne, ze pospolity lud by to privital rovnako uprimne ako zrusenie vsetkych dani :) :) :) Od KDH bolo jedinou motivaciou dat darcek, ktory bude spatne odmeneny volicskymi hlasmi. Zavazok o vyhrade svedomia je spomenuty v ramcovej zmluve, no nie je ani znak toho, ze by vyhrada svedomia mala so sebou niest aj pravnu imunitu voci slovenskym zakonom. ANi tam nieje stanovene, ze vyhrada svedomia by malo byt priamo naviazana na Magisteerium RKC.

2. tieto dva zakony sa nevylucuju :). pokial nieco nespravis tak ako mas, mozes dostat podla zakonnika prace dokonca aj vyhadzov. Ak pritom vsak este okrem toho "nespraveia" sa zisti, ze si to "nepsravil" mimoriadne zle, alebo si pritom nieco ine vyznamnejsie pohnijil, na zaklde trestnaho zakona moze mat tvoje konanie aj ine ako pracovopravne dosledky (vyhadzov) - a to trestnopravne dosledky - basa, podmienka, penazny trest atd.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group