ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Pod lampou
autor: libertarian
pridané: 13-02-2006 9:26


D :

„dovolim si povedat, ze o nom nevies, okrem tu sprostredkovanych informacii nic. Uz tolkokrat bol na tychto forach na pretrase a ani jednu vecnu namietku voci jeho dielu si nevzniesol.“
- mas pravdu. Ale ja sa snazim NEhodnotit sucasnych ludi podla vztahu ku „klasikom“ . Hodnotim podla konkretnych vyslovenych nazorov konkretneho cloveka.

„Laviciarstvo nie je nadavka, .... “ „ Ale len dovtedy, pokym sa pouziva na rozumne ohranicenie urcitych politickych nazorov a nie na dokazovanie kto viac, dalej, vyssie “

Akeze „ ...len dovtedy “ . Laviciarstvo je klasicka politologicka definicia. Ak ju niekto povazuje za nadavku, je to jeho vec. U nas to laviciari dost prehnali, urobili z neho zlocinecky rezim, a tak sa za to slovo mnohi dnes hanbia.

Ja sa citim byt absolutnym praviciarom v klasickom zmysle slova (teda nie fasista , ako dns praviciarov oznacuju z divneho dovodu.). Praviciarstvo je absolutne akceptovanie vlastnickych prav a slobod. Vsetko ostatne je len rozna miera laviciarstva. Ani v biblii za prikazanim NEUKRADNES nie su uvedene ziadne povolene vynimky.

"Mne osobne(ako cloveku hlasiacemu sa k liberalizmu), je ........."
- Ku AKEMU liberalizmu sa hlasis ? Sucasny mainstreemovy liberalizmus ma vsetky znaky socializmu. Prerozdelovanie v "liberalnej" EU je nad 60% z ceny prace zamestnanca. V dobe vzniku klasickeho liberalizmu bola tato miera max 10 az 20%.
Na dnesnej EU je pouzita zla nalepka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group