ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Homília
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 13-02-2006 8:53


Dovolil by som si nesúhlasiť.

Cirkvy vždy vadili dve veci:
1. Odklon od učenia cirkvy.
2. Odklon od cirkvy.

Druhú bod je zaujímavý lebo tam mnohé asketické odnože cirkvy žili príkladným cirkevným životom (často ako protest na zhýraný život cirkevných hodnostárov). Ak rešpektovali cirkev tak boli podľa cirkvy hodné nasledovania, ak však nerešpektovali boli v minulosti nemilosrdne zlikvidované (a to nie len obrazne ale doslova).
Niekedy nepomohlo ani rešpektovanie cirkvy. Rád templárskych rytierov, ktorí bojovali za cirkev, cirkev hodila cez palubu a posvätila svetskej moci ich likvidáciu zo zištných (finančných) dôvodov.
Pri dobývaní "Nového sveta" španielskymi dobyvateľmi sa rozprúdila diskusia v rámci cirkvy či sú indiáni ľudia a či nie. Po dlhej diskusii sa zhodli cirkevní predstavitelia, že indiáni sú ľudia.
Záver: I cikevní predstavitelia sú ľudia (čo nik nespochybňuje) a robia chyby.
P.S. Tá sekulárna veda "objavila" že zem je guľatá, Darwinovu teóriu, ako vzniká zemetrasenie (nie je to hnev boží) atď.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group