ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Kultura, dane a kradnutie.
autor: jgalt
pridané: 13-02-2006 1:21


Vyhovaras sa ako maly chlapec. Ja som predsa napisal:
"Nasilie je, ked niekto pouzije silu proti druhemu. Pokial ma pamat neklame, tak danovy urad sa s tym ani netaji (ba naopak otvorene vyhraza), ze ak niekto dane nezaplati, tak nasilie proti nemu pouzije. Takze dane sa neodskriepitelne vyberaju pomocou nasilia."

K tomu poruseniu rovnosti prav:
Ak zamestnanec divadla dostane od statu (z dani druhych) na vyplatu x Ks a vrati statu v daniach x/5, tak dostal cisteho 4x/5 od statu. Clovek zamestnany v sukromnej sfere, ktory zarobi x Ks zaplati statu x/5 a nic od neho nedostal.
Tomu snad nehovoris rovnost prav. Jeden ma pravo dostat 4x/5 od statu a druhy nic. Prvy nikdy dane na toho druheho neplati a ten druhy vzdy na prveho musi platit. Treba to vysvetlit este raz a pomalsie? A nehraj sa na blbeho, podnikat predsa ma pravo kazdy na rozdiel od prava na statny plat.

Tak ti dam lepsi priklad. Vyberanie dani je presne takym porusenim ludskych prav ako arizovanie zidovskeho majetku. To uz bolo legitimne?

Minimalizovat konflikty ma zmysel, ak keby sme nevyhoveli tym 0,5 % libertarianom. V kazdom pripade by boli s takym riesenim spokojnejsi ako so sucasnym. Spytaj sa ich. A ja predsa netvrdim, legitimita ma pochadzat od vsetkych. Legitimita alebo lepsie povedane spravodlivost sa objavuje a vylepsuje podobne ako prirodny zakon alebo optimalne riesenie, ktory hladame. Mozeme sa k nemu vzdy len priblizit. Pocet ludi, ktori ho "objavia" je z hladiska jeho platnosti irelevantny.

Takze uz REGULERNE volby nestacia na legitimitu? Som rad, ze sme sa dostali aspon sem. A keby neexistovali medzinarodne dohovory o ludskych pravach, tak by bolo v poriadku (legitimne) tych zidov splynovat pocas tych 4 rokov? A bolo by legitimne arizovanie?

US je tvoreny ludmi, ktori su plateni z dani, takze su v konflikte zaujmov a je naivne od nich ocakavat objektivitu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group