ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Homília
autor: Braňo Sepeši
pridané: 12-02-2006 19:54


"Veru!"

A sme zase pri základnom rozdiele medzi veriacim a neveriacim. Ako ráčiš, D, vidieť, otec kardinál správne priznáva, že všetci sme ľudia, všetci sme omylní. Rozdiel je v tom, že veriaci si to uvedomí a prizná a nechá sa radšej viesť Bohom (ktorého na zemi reprezentuje Cirkev ako mystické telo Ježiša Krista). Neveriaci mnohé tieto veci za škodlivé nepovažuje a ak aj áno, necíti žiadnu potrebu ich eliminovať lebo hoci sú škodlivé, častokrát sú príjemné. S pokojným svedomím označí kresťana, ktorý sa pošmykol za pokrytca, ale to isté konanie u seba ospravedlní tým, že on sa nemá komu čo spovedať.

Áno, Boží služobníci dostali kompetenciu byť Božím hlasom na zemi od Ježiša Krista, Božieho Syna. Majú teda plné právo ohlasovať to, čo je Božia vôľa. Blahoslavený je ten, kto počúva, nie ten, kto uštipačným tónom spochybňuje Božie slovo. A to je jasné ako sklo. Tu nie sú žiadne pochybnosti o tom, čo je správne. Boh a ľudia čo ho počúvajú vedia, rozlíšiť dobré od zlého a nepotrebujú riešiť dilemu "čo sa mi páči", "čo mi je po chuti". Túto dilemu majú "tí druhí". Ale časom sa všetko vyjasní.

Slová o nastupujúcej kultúre smrti nie sú prázdne. A obrana voči nej je nevyhnutná. Teraz je čas odhaľovania charakterov. Teraz sa prejaví ten, kto je "hoden" vykúpenia. Pretože ten, kto pohŕda životom a kladie nad život slobodu, večný život nedostane. To nie sú apokalyptické reči. To je bežný slovník Biblie. Ja viem, D, že tieto veci ti asi nič nehovoria, ale mal by si sa zamyslieť, či tá ospevovaná sloboda rozhodovania bez ohľadu na to, či je v súlade s Božími princípmi nie je predsa len niečo menej ako život.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group