ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Kultura, dane a kradnutie.
autor: Pablos
pridané: 12-02-2006 16:42


viem po sebe citat. Vyberanie dani nie je nasilie. Nasilie je vtedy, ak sa vyberaniu priecis. a to je dost rozdiel.
spliechas o rovnosti prav a stale si nedokazal ako sa porusuje tvoja rovnost. Ako uz pisal, platia vsetci.
Podla tvojho meradla je porusenie rovnosti aj to ked jeden podnika a druhy nie?? Pretoze to ze jeden dane potrebuje a iny nie, uz nema s rovnostou pri vyberani dani NIC.

"Ak by sa vacsina poslancov dohodla, ze stat bude zatvarat zidov do koncentrakov a splynovat ich, tak by to bolo legitimne?"

Vyberanie dani nie je porusenim ludskych prav tak ako splynovanie zidov, takze zle prirovnanie. Ale inak by to bolo mimoriadne tragicke ...

Ako vytvoris co najviac nekonfliktne zakony, ked vzdy 0,5 % libertarianov nikdy nebude suhlasit ani s tym aby nejaky stat bol??? Ak myslis ze legitimita ma pochadzat od vsetkych, tak je to utopia.

navyse ak je system ilegalny a porusujuci ludske prava, straca legitimitu v ociach obcanov. Takze komunisti a fasisti by stratili legitmitu akonahle by sa dopustali zlocinov a porusovania prav, ktore su samozrejme definovane medzinarodnymi dohovormi a zmluvami. Vyberanie dani tam bohuzial zatial nie je.

Ale hovrim, skus ist na US co Ti povie. Nebudes sa musiet utvrdzovat len v tvojich nazoroch ale Ti bude poskytnuty aj nazor odbornikov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group