ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Kultura, dane a kradnutie.
autor: jgalt
pridané: 11-02-2006 20:30


Este raz a pomaly aj pre tych blahoslavenych chudobnejsich duchom.
Nasilie je, ked niekto pouzije silu proti druhemu. Pokial ma pamat neklame, tak danovy urad sa s tym ani netaji (ba naopak otvorene vyhraza), ze ak niekto dane nezaplati, tak nasilie proti nemu pouzije. Takze dane sa neodskriepitelne vyberaju pomocou nasilia. Ak tvrdis opak, tak skratka popieras fakty z reality a nemozes argumentovat racionalne. Ci budem zalovat slovensku republiku je pri tom naprosto irelevantne.

Na sude dokazuje prokurtor vinu obzalovaneho za ucelom jeho potrestania, cize aby mohol pouzit nasilie proti nemu. Ak ti nic nehovori prezumcia neviny, tak by si nemal hovorit o vyklade prava. Prehlasenie zlocinca, ze je suveren s moznostou pouzivat vraj "LEGITIMNU DONUCOVACIU moc" vobec neznamena, ze je to naozaj legitimne. To predsa prehlasovali aj fasisti a komunisti vo svojich totalitnych statoch. Laskavo nam vysvetli ten obrovsky rozdiel medzi nasilnikom a statom. Obaja predsa chcu pouzit silu proti niekomu kto nikoho nezabil, neporanil, neokradol ani nepodviedol.
S poslednym odstavcom plne suhlasim, pretoze argumentovat s niekym, kto namiesto logickeho uvazovania iba slepo veri v svojho bozika (DOGMU o nutnosti nasilia v mene kultury), ktoreho chce nasilim nanutit ostatnym je stracanie casu rovnako ako bolo argumentovat s kriziakmi ktori chceli sirit krestansku lasku mecom. Pre take pripady treba nosit so sebou zbran pre sebaobranu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group