ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

Tatovi na 11-02-2006 10:09
autor: D
pridané: 11-02-2006 13:08


Toto su vyborne otazky a rozhodne na mieste.
2. Z praxe, pokym to nie je ludsky zivot, jeho pravo sa nema na co vztahov. Cize je tu zavilost od definicie ludskeho zivota. V tom mojom pripade sa dietata nedocka. Je to konflikt zaujmov a tu zial niet inej moznosti len priklonit sa na jednu stranu a dat jej "silnejsi" hlas. A ten sa mi rozumnejsie vidi v rukach matky.(to co sa vyvija je zavisle vylucne na jej tele, nechcem to ale zbytocne racionalizovat ak nemusim, nech v rychlosti nesklznem ku libertarianizmu podobnym konstrukciam...)
1. To je ovela vacsia dilema. Moja odpoved je, nie nemal by mat taketo pravo. Samozrejme dobre si postihol pohlad muza a v tejto rovine uplne legitimnu poziadavku ale nepostihol si pohlad z pozcie ekonimicky zavisleho dietata. Je to dilema.
Mimochodom, ak by bol problem len v tom, ze matka sa o neho nevie postarat(hoci narkomanka je uz extrem,kedy ma velku sancu), tak by sa ho snazil ziskat sudne pre seba.
(nechcelo sa mi to velmi prekladat pravnou realitou, nie som v tom dostatocne zorientovany)
OK, ale nech by som uz odpovedal na tieto otazky akokolvek, na co si chcel nimi poukazat?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group