ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Kultura, dane a kradnutie.
autor: Pablos
pridané: 11-02-2006 12:38


"To by bolo predsa jasne porusenie rovnosti prav."

no vidis, a nie je. Ja ti mozem argumentovat ze dane platia vsetci rovnako, takze rovnost je zachovana. Navyse, nikdy nedokazazes,ci prave tvojimi peniazmi sa financuje prave kultura a zaujmy inych, alebo trebars policia alebo sudy.

Okrem toho, ak chces poukazat na to, ze sa porusuje zakon, dokazove bremeno je na tvojej strane. Dalej, myslim, ze ak by rozhodoval (resp. vysvetloval clanok) ustavny sud o tejto otazke, nebral by do uvahy len teoreticke zalezitosti ale aj obycaje, a kedze u nas je platenie dani zauzivane a spolocnostou akceptovane, pochybujem, ze rozhodne v tvoj prospech.

vies, to boli dlhe diskusie. Skratka a povrche len napisem, ze financovat je potrebne vtedy ak nie je pristup celej spolocnosti ku kulturnemu bohatstvu, alebo ak urcity druh kultury, ktory je dolezity pre narod a je dedictstvom bol zachovany. Tiez je potrebne financovat tu cast kultury (napr. mensinova), ktora nema sancu svojimi prostriedkami zamezpecit svoje udrzanie (kedze je maly dopyt, ktory ponuka ignoruje).
Opakujem bolo to povrchne ...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group