ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: Jozef Filko
pridané: 10-02-2006 23:54


"Sucastou ano. Nemennou? Tiez pokym ma byt Newtonova. Newtonova fyzika je prakticka abstrakcia, ktora funguje iba "nahodou". Je platna/pravdiva presne v tom zmysle, ze je uzitocna."
Nemyslim si, ze by newtonova fyzika bola abstrakcia. To ze jej zakony su formulovane pre uzavrety system este neznamena, ze je to abstrakcia. Potom by aj kvantova fyzika musela byt len abstrakciou. To ze fyzikalne zakony su odvodene od naseho nedokonaleho pohladu na svet este neznamena abstrakciu. Prechod z newtonovej na kvantovu fyziku vnimam ako zmenu úrovne rozlisovania castic okolo nas. To ale este neznamena, ze by sa platnost zakonov menila. Meni sa len nasa uroven rozlisovania.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group