ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Znova otazka na L.K. :
autor: Jozef Filko
pridané: 10-02-2006 23:52


Libertarian. Nerozumiem tvojmu argumentu o zakone.
V zakladnej zmluve sme sa zaviazali, ze prijmeme ciastkove zmluvy, mimo ine aj o vyhrade vo svedomi. Nasa ustava jasne hovori, ze Slovenska republika dba na dodrziavanie medzinarodnych zavazkov. Teda je tu jasny zavazok (prijatie ciastkovych zmluv). Z tvojho pohladu teda musis zrusit/zmenit zakladnu zmluvu alebo upravit ustavu tak, aby nam neplynula povinnost dodrziavat medzinarodne zavazky.
Nerozumiem preco sa ale stazujes na "medzinarodnu zmluvu" ako technicku vec. Co narobis, ked je Vatikan (ako sidlo RKC) svetovo uznavany stat? Je normalne to respektovat. Teda ak RKC uzatvara zmluvu s inym statom je to medzistatna zmluva.
Teda, zmluva je medzi statmi preto medzistatna zmluva a zaroven, ak by si chcel prijat zakon, musis zmenit/zrusit povodnu zmluvu s Vatikanom, aby nam z nej neplynul zavazok.
Snazim sa pisat po slovensky, dufam ze to ujde.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group