ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: poznamka po funuse
autor: jgalt
e-mail: qui_est_john_galt@yahoo.com
pridané: 10-02-2006 21:18


Ano zrusit dane by bolo najlepsie a ciste riesenie. Kazdy by si platil hodnoty, ktore on uznava. ALe take riesenie sa bohuzial stretne s obrovskym odporom. Pre zaciatok by som navrhoval obmedzit dane na minimum definovane prave povodnou funkciou statu - ochrana zivota a majetku obcanov. Ja nemam velky problem, ak ma budu nasilim nutit zachranit niekomu zivot. Vidim velky rozdiel medzi policajtom, ktory ma na ceste zastavi, skonfiskuje mi nasilim auto, aby nahanal teroristu a napriklad gaunerom, ktory ma na ulici orabuje s tym, ze potrebuje na listok do divadla. Je to o hodnotovom rebricku, kde zivot, zdravie a pravo na majetok su vyssie ako napriklad kultura. Hodnoty su samozrejme subjektivne, ale myslim, ze v pripade statneho nasilia, ktoreho sa tak rychlo nezbavime by sme sa mali dohodnut na minimalnej mnozine hodnot, ktore nas spajaju a nesnazit sa tu mnozinu rozsirovat o svoje specialne agendy, ktore nas prave znepriateluju. Cize prienik zaujmov a nie nasilne zjednotenie kontraverznych roznorodych zaujmov.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group