ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Pod lampou
autor: D
pridané: 10-02-2006 16:18


Libertarian, toto sa mi naozaj nechce rozvadzat, ale asi sa mi to ako obykle podari. Vsimni si, ze vzdy vytiahnes to laviciarstvo mimo kontexte, nicim ho nepodlozis. Ano, lavica a lavicove riesenia su z hladiska politologie vymedzene, aj ked vo vseobecnosti su tazko ohranicitelne. Zvacsa ide o paralelu so socializmom. "D = Dewey" som uz vysvetloval, neraz. Ze ta prezyvka bola volena vo vztahu k pragmatizmu, ktory som vdaka nemu objavil, nez ku liberalizmu. Samozrejme, aj mnohe jeho hodnotenia liberalizmu su v mnochych smeroch spravne.
Mimochodom, dovolim si povedat, ze o nom nevies, okrem tu sprostredkovanych informacii nic. Uz tolkokrat bol na tychto forach na pretrase a ani jednu vecnu namietku voci jeho dielu si nevzniesol.
Vies co kritizujes? Preco si si nenasiel cas na nieco kontruktivne?
"Ak taketo prerozdelovanie neschvalujes, NIE SI laviciar. Ak ano, tak si."
Nie neschvalujem "taketo". Ale podla tejto definicie a Tvojho pohladu na to, co je "prerozdelovanie"(vsimni si uvodzovky), je pravica snad len anarchokapitalizmus. Myslim, ze ohladom kultury a sportu som sa vyjadril dost jasne neraz. V tejto veci je navyse moj nazor velmi blizky snad aj vo vztahu ku anarchokapitalistom.

"Uz som viackrat napisal, ze LAVICIARSTVO nie je nadavka, je to politicky smer (resp. jeden z parametrov politickeho smerovania)."

Ale len dovtedy, pokym sa pouziva na rozumne ohranicenie urcitych politickych nazorov a nie na dokazovanie kto viac, dalej, vyssie..dotiahne utopie alebo do utopii stare a prakticke liberalne doktriny.(napr. tie Lockove)
Samozrejme, ten zaslepeny laviciar, za ktoreho ma vydavas, bude kricat vo vztahu ku mne to iste, len vymeni strany.(resp. ber to ako fakt).Mozno o to, viac, ked ma pozna osobne.
Nuz a vztah liberalizmu a comukolvek vopred danemu a nemennemu, k nedotknutelnum doktrinam, absurdnostiam odvodenym z tych doktrin, utopistickym predstavam o spolocnosti ludi, aki by mali byt a nie aki su, je vylucujucim sa.
Mne osobne(ako cloveku hlasiacemu sa k liberalizmu), je blizsi a "liberalnejsi" hoci konzervativec, socdemak, ktory je ochotny otvorene diskutovat, hladat omyly vo svojich nazoroch ako verklik s megafonom redukujuci svoj nazor a prejav na citanie hesiel z transparentov. Ale myslim si, ze Ty mas urcite na viac.

"Co mas stale s tymi "nalepkami" . Kazda veda, aj politologia pouziva zadefinovane pojmy pre popisanie "suboru suvisiacich vlastnosti" ."

Polozim Ti otazku. Si fasista? Je to zadefinovany pojem v politologii, ale z tohoto konstatovania nic nevypliva. Musel by som dokazat vztah k tejto ideologii, keby som Ta chcel za takeho oznacit, alebo by si sa k nej musel prihlasit sam. Ale nie je nic lahsie, ako vsunut do kazdeho prispevku alebo reakcie na Teda zopar odvolavok na fazizmus, vzdy v kontexte Tvojej prezyvky.(Alebo Marxa ci Lenina, to by som relativne lahko v niektorych(podciarkujem) smeroch navyse ustal)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group