ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: D
pridané: 10-02-2006 14:49


To uz by sme sa vratili o par prispevkou spat. Nutia asi v takom zmysle, ako v ramci inych povolani s ktorymi sa spaja cinnost, s ktorou moze mat dana osoba problem. Samozrejme, ak sa da, treba hladat kompromis, cize v tomto pripade nech maju sancu najst uplatnenie, ak nestaci sukromna sfera, hoci aj v statnej, ak neohrozia dostupnost onej sluzby. To je do velkej miery dnes splnene. Mozeme sa o to usilovat dalje.
A v tvoj reakcii sa stale relativizuje ludsky zivot(sorry vidim to tak), tak bud ide o ochranu ludskeho zivota(deklarativne) alebo ochranu vlastneho svedomia(to co sa ziada). Neviem si predstavit, ze by si ziadal to iste, co v pripade potratov a vyhrady svedomia ako riesenia aj v inych oblastiach.
Ale vyhrada, tak ako je koncipovana je destruktivna, vnasa pre privilegovanu skupinu obcanov moznost obchadzat zmluvy v ramci priestoru, ktory im na to schali nejaka komisia z polovice odtrhnuta od ovladanych, ktorych sa dosledky jej rozhodnuti budu tykat.
A neviem, preco sa stale hovori o potratoch, ved tu ide aj o rozvody, nedele, antikoncepciu a ja neviem, co si otcovia vo vatikane este vymyslia(a nevie to asi nikto)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group