ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: TKKBS
autor: jednokto
pridané: 10-02-2006 13:17


super, uz sa tesim, ak nejaka komisia oficialne stanovi, v com je zmysle ludkseho zivota a da aj prikladmo jasne ajavo, co este je vyhrada svedomie k vseludskej hodnote zmyslu ludskeho zivota, a co uz nie je vyhrada svedomia k vseludskej hodnote zmyslu zivota. to iste plati aj o inych vseludskych hodnotach, ku ktorym zmluva priznava pravo vyhrady svedomia.

ja by som rad upozornil, ze taketo vzesene kydy sa zvyknu pisat v preambule, napriklad odkaz na Cyra a Motoda najdeme na zaciatku ustavy, alebo vznesene recicky najdeme aj v zakone o rodine, ktory nakreslil Lipsic. Len vask pripomeniem dolezite - preambuly a vznesene uvody do nasej ustavy a zakonov (ak zakony maju taketo vznesene reciciky) su PRAVNE NAZAVAZNE. Ale v tejto zmluve sa tieto vznesene recicky nenachadzaju v "preambule" zmluvy, ale priamo v jej PRAVNOM TEXTE, v clanku 1!, teda su pravne zavazne..som zvedavy, ako sa z toho vysomari predpkladatel chimerickych a ze vraj potrebnych vykonavajucich zakonov, alebo ta komisia, ktora tie vseludske hodnoty bude definovat :) to by bolo rodeo, keby ta zmluva bola prijata :)

ako vidno, Lipsic si obcas pisanie slohov a poezie myli s pisanim pravnych noriem :) - to moze mat rovnake tragicke dosledky, ako ked si chirurg pomyli kurz hackovania/vysivania so zasivanim reznej rany. :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group