ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: TKKBS
autor: D
pridané: 10-02-2006 12:17


"Pápež ďalej hovorí, že „ak sa poprie referencia na Boha, riskuje sa odovzdanie človeka do svojvoľnej ľudskej milosti, ktorá, ako vidíme s ním môže zaobchádzať nezodpovedne"

Nuz ale alternativa, ktoru ponuka KBS v tomto pripade je odovzdanie cloveka do ruk komisie z polovice odrhnutej od demokratickych mechanizmov, ich podriadenie zmluve, vdaka ktorej sa straca demokraticky dosah na niektore oblasti, kde dochadza k stretu zaujmov medzi jednotlivcami. A ako ukazuje minulost, ani "bozi sluzobnici na zemi" nie su zarukou proti "svojvoľnej ľudskej milosti, ktorá, ako vidíme s ním môže zaobchádzať nezodpovedne", rozhodne mensou, ako demokraticke mechanizmy.

"V takejto situácii uplatnenie výhrady vo svedomí môže humanizovať spoločenské prostredie a formovať slobodnú a spravodlivú demokratickú spoločnosť."

Ak je ona vyhrada tak, ako je koncipovana taka blahodarna, malo by byt je uplatnovanie potom umoznene aj sirsie ako len v oblasti, ktoru uzna za vhodne RKC...
lebo pokym demokraticku a spravodlivu spolocnost podmienuju "vyhradou svedomia", potom je kontradikcia vo vyroku viac ako zrejma.

"Ako zostať naďalej zaslepení pred faktom, že slovenská spoločnosť abortami stále zabíja deti a odmieta neodsúhlasením tejto zmluvy právo lekárovi odmietnuť zločin zabitia nenarodeného dieťa tak, aby neniesol za „úctu k životu“ právne dôsledky?"

Zlocin zabitia? Snad zlocin vrazdy? Slovenska spolocnost nezabija, ked uz sme v tejto metaforickej spolocenskej rovine, skor umoznuje potom vrazdenie...
Maju snad problem, akceptujuc ich pohlad na zivot, nazyvat veci spravnymi menami?
Ci kde niet vrazdy, tam niet vrahov...toto je zamer, ked sa voli slovko "zabitie"?(Z hladiska zakona to nie je ani jedno, ani druhe, keby ma chcel niekto chytat za slovicka)
Gynekologovia vykonavajuci potrat su potom nutne vrahovia a zeny, ktore podstupili potrat su vrahmi, pripadne su spoluvinnikmi.
Kto nema medzi blizkymi/znamymi potom aspon jedneho "vraha"...nech hodi kamenom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group