ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: TKKBS
autor: jednokto
pridané: 10-02-2006 12:02


ano uz som to dnes cital..velmi zaujimavy clanok v zmysle " och ake nadherne svedomie, aka je to slast ho pocuvat, ake krasne je ho pestovat".

Rad by som poukazal LEN na to, ze autorka Dagmar Babcakova velmi elegantne odbila celu poroznost od najdolezitejsej veci ohladom zmluvy :"...má popri rôznych právnych aspektoch, ktoré definuje..."

PRaveze pravna stranka zmluvy je to NAJDOLEZITEJSIE, ostatne su len take vylevy srdca a emocionalne slohy.

Pani Dagmar Babcakova pise o niecom, o com nema ani paru, v horsom pripade, ak paru ma, tak klame.

Pise o pravnych aspektoch, ktore vraj zmluva definuje.

LOZ, LOZ, TRIKRAT LOZ. Zmluva hovori vo svojom cl. 2, ze " Zmluvné strany uznávajú slobodu svedomia vo vzťahu k ľudskému životu, ľudskej dôstojnosti, zmyslu ľudského života, k rodine a manželstvu a právo každého na slobodné uplatnenie výhrady vo svedomí k týmto všeľudským hodnotám."

Teda rad by som sa (aj ked iba recnicky) opytal pani autorky, kdeze tato zmluva definuje ludsku dostojnost a zmysel ludskeho zivota. Je to velmi dolezite, lebo zmluva dava kazdemu pravo si uplatnit vyhradu svedomia k TYMTO vseludskym hodnotam. Nejak som si nevsimol, ze by zmluva definovala "zmysel ludkseho zivota"

Jeden jediny pokus definovat zmysel zivota som postrehol u Monthy Pythonovcov vo filme "Zmysel zivota", ale obavam sa, ze takto uvedeny zmysel zivota by sa Hrusovskemu, Lipsicovi, Gavendovi a asi ani autorke toho srdcervuceho slohu, prilis nepacil. :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group