ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: D
pridané: 10-02-2006 11:54


Ja nie. Potom by som musel za infantilneho povazovat kazdeho, kto hlada podstatu zivota ludskeho jednotlivca len na bunkovej urovni.
Taka viera, aku spominas nemusi byt prekazkou v praktickom zivote daneho cloveka. Pokym nevies, ze clovek veri v take pravdy/predstavy ake spominas, tak to ani zvacsa inak, ako ze Ti to prezradi nezistis. Tak ako nezistis, ci niekto vidi aj viac za padom jablka ako Newton, pokym sa ho na to neopytas(to na vysvetelnie)...problem vsak nastava vtedy, ked zacneme riesit fyziku na vedeckej urovni v pripade toho padu jablka alebo potraty/komu... v pripade podstaty a ohrnicenia zivota ludskeho jednotlivca.
Vtedy sa stavaju rozdiely v pravdach zasadnymi a vtedy je na mieste apel na to, aby kazda strana preukazala praktickost viery...
Ti co veria na stvorenie sveta za 6 dni, musia v takomto kontexte presedcit inych, ze je lepsie verit, ze to bolo prave takto a ze verit vo velky tresk je "neprakticka hlupost"...
Rovnako Ti, co hladaju podstatu/ohranicenie zivota ludskeho jednotlivca len na budnkovej urovni musia preukazat, ze takato viera ma nejaky prakticky vyznam a ze podobne sa nedopracujeme k tomu, ze budhista bude branit kravicky na bitunku s podobnou zamienkou ochrany zivota, ci to co hlasaju naozaj staci na odlisenie ludskeho zivota od neziveho ludskeho tela, od ineho zhluku zivych buniek s urcitym poctom chromozomov atd. teda ide opat o praktickost viery.
Neviem, ci to pochopis/budes chciet pochopit, ale snaha bola.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group