ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

Pod lampou
autor: dubak
pridané: 10-02-2006 1:12


Tak som prave dopozeral diskusiu pod lampou.
Ked som dobre pocuval Lipsica, tak vlastne zmluvu o VS ani nepotrebujeme - vsetko by malo byt (vraj uz aj je) osetrenene nasimi zakonmi. Jediny problem je ten, ze sme sa v zakladnej zmluve s Vatikanom zaviazali zmluvu o VS pripravit a podpisat. Kedze zmluva o VS vyzera byt dost problematicka (jednostrannost, vraj samovykonatelnost, zasahovanie ineho statu do nasich zakonov, vraj rozdelenie obcanov na kategorie podla ne/prislusnosti k cirkvi) podla mna najlesie riesenie by bolo otvorit zakladnu zmluvu a dohodnut sa z Vatikanom, ze VS si budeme riesit sami svojimi zakonmi. Len mi nie je jasne, ci je to mozne. Co mi k tomu poviete tu diskutujuci pravnici?
Sice by KDH prislo o svoju prioritu, ale podla mna by sa mali zakony/zmluvy skor zjednodusovat, ako zbytocne komplikovat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group