ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: pulp fiction po vatikansky
autor: tato
pridané: 09-02-2006 20:02


" tato, stat je v roli zamestnavatela. Ja vysostne uznavam pravo zamestanvatela na to, aby podpisal pracovne zmluvy iba s takymi zamestnancami, ktori mu vyhovuju a ktori budu robit to, co che zamestnavatel "

To je pekne , ALE . Ja si nemyslim , ze stat ma vykonavat urcite druhy zamestnani (cinnosti ). Napriklad nema robit pasaka . No a tak isto si myslim ,ze stat si dal za ulohu nieco co mu do kompetencie nepatri a jednou z toho su interupcie .

" . To je DNESNY STAV, ktory je spravny. "

A v tomto sa zase odlisujeme . Mam znamu ta isla studovat medinu , nez ju konecne zobrali stihla si spravit kurz porodnej asistentky a nez zpromovala stihli prijat znamy interupcny zakon . Napriek studiu, a rigoroznych skuskach (alebo ako sa to u nich vola ) ju stat prinutil venovat sa inej specifikacii (ORL) . Cize nie dnesny ale davny a nespravny stav ked si stat nespravne a svojvolne zmenil stav cim stale vytvara statny natlak .
"musi si zamestnat uradnikov, ministrov, hasicov, lekarov, policajtov a ucitelov, ktori budu robit to, co stat slubuje. "
No neviem ci aj pod toto sa "libertarian" podpise.:)
Ale O.K. ja suhlasim . Ja nesuhlasim s cinnostami statu o ktorych si myslim , ze ich vykonavat nema .

" Ale kdeze, mohol by a velmi elegantne - zmenila by sa Ustava. "

Samozrejme ja nepopieram . Uznaj sam ,ale, ze to je tazsia varianta ako vydat nariadenie ministra povinnosti kazdej nemocnice , ktora ma licenciu vykonavat tu alebo inu cinnost (zjednodusil som to)

"presne by sme urobili to, co je v tej zmluve s vatikanom - jednostranny akt"
Moment, v zmluve sa nikde nepise, ze ziadne zariadenie nesmie vykonavat tu alebo onu cinnost (aj ked ja osobne by som bol za ) Cize analogia je nemiestna .

2."Obmedzit statnu moc mozno iba jednym sposobom - prinutit stat, aby prestal nejaku sferu regulovat "

Ale to dosiahnes len stanym zasahom legalne nijak inak .

3. Ako som uz pisal nebol by si prvy :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group