ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: objektivny pohlad
autor: bšd
e-mail: dobsinsky@radiob1.sk
pridané: 09-02-2006 16:38


Referendum, Ale, ale - ústava ie je až tak hrubá, aby sa nedala prečítať. "Referendum nie je možné usporiadať o daniach a o otázkach "základných ľudských práv". Takže referendum nie je o tejto otázke možné. navyše, máme zastzupiteľskú demokraciu - nie priamu. volíme si strany s ich programom a toto bolo v programe KDH a neskôr i vo vládnom programe.
Jediným riešením by teda bolo, počkať do volieb kde v prevolebnej kampani strany k tomuto zaujmú stanovisko a uvidíme ako volič rozdá karty. LENŽE: nežijeme v štandardnej krajine ale oštiepkovej demokracii s bryndzovým horizontom a tak sa nám tu potuluje 30 percentný mocibažný komunistickým myslením nasiaknutý populista s veľmi podivnými lobistami za chrbtom.
Navyše - vo vládnom programe nebolo schválenie "takejto konkrétnej zmluvy" - To je pravda - hovorí to Dzurinda. avšak akosi už nespomína, že 3 roky sa o tento bod vládneho programu vôbec nezaujímal a už minimálne rok vie o podľa neho ôproblémových klauzulách zmluvy": Prečo teda doterz čušal ako voš pod chrastou - to je zodpovedný premiér alebo relativistický manipulátor? Prečo nereagoval na viacako štvrťročnú (od jesene) intenzívnu (neroficiálnu snahu KDH riešiť tento problém? Takto sa správa k - ako sy yjadril "svojim priateľom a najbližším spojencom"?
P.S. last, not least. O zásadných veciach sa rozhoduje na koaličnej rade (neoficiálny orgán) a hlavne vo vláde - v zbore. Kde dočerta sa píše v našom právnomporiadku änehovoriac o politickej kultúre), že jednu z vládnych priorít (asp. pre jednu zo strán a dve, ktoré s tým problém nemajú) možno pokojne torpédovať obštrukciou jedného ministra? konkrétne odmietnutím kukana zmluvu podpísať a tým dostať na rokovanie vlády? alebo to treba chápať tak, že dzurinda sa bál, že tento boj čestnými prostriedkami nevyhrá a tak využil všetky možné podpásovky - voči "kolegom a priateľom"?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group