ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: D
pridané: 09-02-2006 13:08


V tomto nie.(Ja v tom ukoncenie zivota, ani vrazdu, ani genocidu nevidim).
V rovnakom zmysle napr. veterinari, ktori posielaju kravicky na smrt. Co ked je niekto budhista? Vyhrada svedomia? Aj ako zamestnanec kafilerie/bitunku?
Skus mu dokazat potom, ze to nie je ludska bytost, ze to je krava...a dovolim si povedat, ze ta krava ma z hladiska prejavu zivota blizsie k ludskej bytosti ako ten zivot na bunkovej urovni, ktory prehlasujeme za ludsky.

Nuz a vojak? (Nevidel som zmluvu profesionala, Ty zrejme ano, tak daj kludne prosim pasaz, kde sa hovori explicitne o "ukonceni zivota"). Kazdy sa v ramci svojho povolania musi riadit platnymi zakonmi. Zmluva ako nizsia prvna norma ich nemoze spochybnit.
V kazdom povolani sa da najst nieco, co s nim suvisi cez ine pravne normy. Ten co ho chce vykonavat si toho musi byt vedomy.
Takze ak je niektory zakon zbytocny, zly, tak ho treba opakujem sa uz asi dost, zrusit a dat priestor v ramci zmluvy. Ale taka poziadavka tu nepadla, jediny kto sa k nej priblizil bol Lubos dolu.

V kazdom pride, opakujem, vobec to nereflektujes a naozaj by ma zajimalo preco...treba zrusit ZAKON ktory je zly, nie obchadzat ho so sirokymi dosledkami, zavadzat bordel o,i. do pracovnopravnych vztahov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group