ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hlavne pre jednokto
autor: Lukas Krivosik
pridané: 09-02-2006 12:22


Plepo, ked si SMK vydupala madarsku univerzitu, tiez to nebola moja priorita a urcite mi aj Peter Surda aj libertarian daju za pravdu, ze systemovym riesenim by bolo plne sukromne vzdelavanie a potom nech maju Madari aj sto univerzit a nech si tam ucia co chcu.

Ale beriem, ze v ramci realnej politiky, slubila SMK koalicnym partnerom hlasovanie za ich priority, vymenou za reciprocnu podporu svojich priorit. To je proste politicka dohoda. KDH malo ako prioritu tuto zmluvu. Tak ako pri madarskej univerzite, vnimam niektore problematicke aspekty tejto veci, ale dohody sa maju dodrziavat. Takze KDH nevydieralo, KDH len chcelo aby sa jeho priorite venovala rovnaka pozornost. Islo o vec, ktora mohla byt bez problemov schvalena a nic by sa na tvojom alebo mojom zivote nezmenilo, ale Dzurinda z politickych dovodov urobil co urobil.

A Dzurinda osem rokov vladu neriadil, on sa skor osem rokov spraval ako mrtvy chrobak. Ked boli nejake spory medzi koalicnymi partnermi, vzdy to nechal vyhnit a ked uz bolo jasne, ze spor sa zazehnal, vystupil Dzurinda z tiena ako Mierotvorca, co drzi pokope koaliciu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group