ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: D
pridané: 09-02-2006 11:11


A ako odlisim toho pravoverneho od nepravoverneho?
Co urobi riaditel, ak bude mat na pracovicku 100% odmietacov a je dopyt po onej sluzbe? Zoberie dalsieho. Zrejme by mal problem dokazat, keby jedneho z nich prepusil, ak mu nenasije nejake ine hrube porusenie pracovnej discipliny, ze to nebolo koli potratom, ked v zapati prijal ine, ktory potraty bol ochotny vykonavat. Ani u toho, co by zobral, by nemal istotu, ze ho "neosvieti" az casom...(opytat sa na to nemoze). Plat im neznizi bez toho, aby zase hrozili pravnici, v com urcite ludia ako Carnogursky radi pomozu.

Ak je zakon zly, treba ho zrusit, nie vnasat neistotu,bordel do pravnych vztahov. To mi pride ako uplne legitimna otazka. Samozrejme hovoris o potratoch, co tak napr. nedele a antikoncepcia.
Co urobit, ked si polovica "odborarskych" zamestnancov pride uplatnit vyhradu svedomia a v nedelu odmietne makat napriek zmluve? Opat hladat sposob ako im nasit hrube porusenie pracovnej discipliny, lebo je to existencna zalezitost?
Ci si potom vymahat kompenazacie, u RKC?

V kazdom pripade, jediny, kto sa bude z danej situacie tesit, su pravnici. Mozno ich takto uzivime na 1000 obyvatelov tolko, ako v USA.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group