ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

Lepší by bol náš zákon
autor: Pol
pridané: 09-02-2006 9:58


Konkrétne v tejto debate (na rozdiel od iných) argumenty, ktoré dali najmä Jednokto a Libertarián, sú pádnejšie ako tie tie kdh-ácke. Naozaj, keby sme výhradu vo svedomí na základe navrhovanej zmluvy zuniverzálnili príliš široko a ešte nechali bianco šek inému štátu o tom rozhodovať, každý sa bude vyhovárať na svedomie podľa toho, ako sa vyspí a systém sa rozpadne do chaosu a spôsobí veľké právne paradoxy. S Lukášom však súhlasím, že je nesprávne nútiť lekára, ktorý chce deti privádzať na svet, aby im bral život. Inými slovami, nemôžeme nikoho nútiť vraždiť. Ide o život, najvážnejšiu vec na svete, a preto len a len v tomto prípade je výhrada vo svedomí oprávnená. Schváľme si teda výhradu vo svedomí naším zákonom a taxatívne ju vymedzme na potrat (možno v budúcnosti taxatívne rozšíriť na podobne vážne prípady manipulácie so životom ako génové inžinierstvo a pod.). Pokiaľ nebudú potraty zakázané, bude na rodičoch so záujmom o potrat, aby si našli ochotného lekára. Ak to aj štát povoľuje, ešte to neznamená, že to má aj prevádzkovať a garantovať. Kým to zákon nezakáže, určite sa nájde mnoho kliník, ktoré túto "službu" budú poskytovať, aby zarobili. Trošku to potraty zdraží, ale to je v poriadku, dať si urobiť potrat nemá byť jednoduché ako nákup rohlíkov v obchode. Toto by bola legitímna konzervatívna politická agenda, a nie ten právnický nezmysel v podobe návrhu tej zmluvy.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group