ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: Braňo Sepeši
e-mail: blsepesi@bb.psg.sk
pridané: 09-02-2006 7:20


Mám dojem, že niekde podopieraš svoje argumenty realitou a inde hypotézou. Keď hovoríš o sociálnych a iných odôvodneniach potratov, pracuješ s tým, že realita je predsa iná, dieťa je aj tak nechcené, nemá sa kto oň starať, tak radšej nech vôbec nie je. Naopak, keď chceš spochybniť dôvody zdravotníkov (alebo tade aj iných profesii) na výhradu svedomia, opieraš sa o hypotézu: Čo keby si to všetci povedali.
K obom týmto pohľadom sa dá čo-to namietať. To, že je dieťa nechcené, nie je dôvod na jeho zabitie. Viem, že asi sa veľmi nespoľahneš na tvrdenie "Boh sa postará" a ani to od teba nechcem, je to príliš nekonkrétne. Ale keď toho človiečika zbavíš života, zoberieš mu čo i len šancu. Možno by to bolo skutočne tak, že by sa celý život trápilo (určite by však zažilo aj penké chvíle), ale môže to byť tak, že sa ho ujme nejaká solventná milujúca rodina bez detí a zabezpečia mu, čo potrebuje a bude šťastné. Tu sa realita mení na hypotézu.
V druhom prípade je to ešte jednoduchšie. V dnešnej dobe je situácia taká, že asi v žiadnej profesii nehrozí, aby sa nenašiel niekto, kto s určitou dilemou svedomia nebude mať problém. Aj ten potrat bude mať (pre mňa bohužiaľ) stále kto vykonať. Hypotéza "Keby si všetci povedali..." je tu, ako ráčiš vidieť, konfrontovaná s realitou.

""odrazu v zdravotníctve nemajú emócie čo hľadať. "
Preco? Ako si na to prisiel?"
Ja nie. To ty si sa vyjadril v tom zmysle, že sa nemá v povolaní zdravotníka vidieť prílišná romantickosť. To bola Tvoja reakcia na reči o "poslaní". Aspoň ja som to tak pochopil.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group