ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: rovnost prav
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 09-02-2006 7:00


"Inak, ja povazujem debatu o inych modeloch cirkevneho financovania za uplne legitimnu. V tomto zmysle sa vyjadril aj Gavenda, aj Cirkev. A v KDH myslienku odluky vraj podporuje prave Julius Brocka."

Nechcem byť ironický ale "Dobré ráno". Keď som stál v roku 1989 bola odluka cirkvy od štátu braná ako samozrejmosť a bola to hlavná požiadavka cirkvy. Všetci to podporovali v rátane KDH. Stál som na námestí v tom mraze spolu s tisíckami ľudí a počúvali prejavy o tom, že ideológia nepatrí do škôl, práce atď. Dnes začínam počúvať, že vlastne odluka cirkvy sa myslela len v tom duchu, že štát (teda i ja) sa nebude starať do vnútorných vecí cirkvy (ale musí ju platiť). Táto postsocialistická predstava (štát platí, ale nesmie sa starať o svoje peniaze) je momentálne vlastná cirkvy i tomu "principiálnemu" KDH, ktoré zrejme zabudlo za čo za socializmu bojovalo. Miesto odluky cirkvy tu máme témy zavedenia povinného náboženstva na školy a Vatikánsku zmluvu a dokonca sa nám na tom rozpadla vláda (oficiálne). Bolo by dobre keby si i KDH spomenulo na svoj "principiálny" postoj z roku 1989 a konečne naplnilo svoje heslo odluky cirkvy od štátu. Ale zdá sa, že žiť zo štátu je v celku pohodlné a trh (dobrovoľní prispievatelia na cirkev) nie sú v kurze. A ešte za moje peniaze (a ostaných daňových poplatníkov) som nútený počúvať o tom aký som nevďačný za prácu cirkvy a som hnusný liberál, ateista a čo ja viem čo. Moje liberálne a ateistické peniaze sú však v cirkvy vítané.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group