ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hlavne pre jednokto
autor: D
pridané: 09-02-2006 0:53


"Neviem ci je problem napisat zakony tak, aby kazdy, kto si chce uplatnit VS musi toto oznamit buducemu zamestnavatelovi, kt. to MOZE zohladnit v dohode."

Ale potom sa straca podstatny zmysel onej zmluvy, aspon sledujuc diskusiu v TV a tu. Pretoze toto mozes urobit dnes, ziadnu VS na to netreba.

"A napriklad v pripade jestvujucich pracovnych pomerov by bola povinnost nahlasit moznost buduceho uplatenania VS v nejakej veci a moznosti prehodnotit pracovny pomer /tj. v krajnom pripade aj rozviazat/."

Dusan, ale svoju pracovnu zmluvu mozes kedykolvek prehodnotit a mozete sa dohodnut so zamestnavatelom na novej.

"Myslim si /cisto subjektivny skresleny nicim nepodlozeny nazor/, ze ziaden potrat z vole zeny nemusi byt vykonani ihned, a moze si ho dat spravit hoc na druhy den na opacnom konci republiky."

Moze. Aj antikoncepciu. Aj po dopravnej nehode hladat v nedelu chirurga po republike.

"Kazdy dalsi potrat, kt. je potrebne vykonat ihned, /asi/ suvisi s moznostou ohrozenia zivota matky a nevykonanie potratu lekarom v tomto pripade je vynate s pod VS /cl.7/."

"Uplatnenie výhrady vo svedomí nesmie ohroziť ľudský život a ľudské zdravie."(Cl.6)

"Sporné otázky, týkajúce sa výkladu alebo vykonávania tejto zmluvy, budú zmluvné strany riešiť formou vzájomných konzultácií."(Cl.7)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group